Interier RD Blansko

RD Blansko

Dům pro 3 generace rekonstruovaný a přistavěný podle našeho projektu se vyznačuje námi oblíbenou jednoduchostí ve vybavení. Použití variace šedostříbřitě tónovaných kovů, šedých dlažeb a světlého dřeva (na dveřích i na podlahách) s minimalizovaným fládrováním ponechává dostatek prostoru pro vnímání interiéru stavby samotné. 


Zajímavostí bylo, že otec rodiny původní dům stavěl v 80. letech 20. století vlastníma rukama, přesto snesl či dokonce sám inicioval zásadní zásahy do stavby samotné i očistění jeho interiéru do dobových znaků. Promyšlená členitost celé stavby odráží vnitřní dispoziční uspořádání domu se dvěma byty s oddělenými vstupy (3+kk / 4+kk). Do původní části domu je vstup zvětšeným proskleným závětřím až do schodišťové haly, propojené nově s obytným prostorem, odkud je přístup na rozlehlou terasu.  

Z haly je po stávajícím trojramenném schodišti se zděným zábradlím přístupné patro domu, přičemž horní část schodišťové haly se rozšiřuje o čítárnu s průhledem na střešní terasu. Na opačné straně horního podlaží se nachází ložnice a uprostřed dispozice nově vybavená stávající koupelna.

Druhý byt, umístěný především v přístavbě, je z ulice přístupný bočním zádveřím, odkud se vstupuje do částečně převýšeného obytného prostoru s hmotově vymezenou kuchyňskou částí. Jednoramenné přímočaré schodiště zpřístupňuje galerii, na niž navazuje klidová privátní zóna s dětským pokojem, ložnicí a koupelnou. Z ložnice se střešní terasou (lodžií) je exkluzivní výhled do zalesněného svahu nad domem.