RD Přízřenice

Projekt: 2007

Kolaudace: 2011

Popis:

Rodinný dům na mírně sklonitém pozemku na okraji zahrádkářské kolonie,situovaný co možná nejdále od silně frekventované silnice,tvoří kompozice dvou lapidárních kubických hmot.  

Větší (dvoupodlažní) těleso obytné funkce vzájemnému vztahu s přízemním hranolem dvojgaráže logicky silně dominuje.Strohoubílou fasáduprořezanou okenními otvory, z přístupové strany menších formátů, k jihu a směrem do zahrady otvory naopak "otevřenějšími", změkčuje zaoblené závětří při hlavním vstupu.

Další zastřešený vstup je navržen od garáží pod římsou betonové stropní desky. Oba vstupy nás zavedou do schodišťové haly propojující v přízemí pokoj pro hosty, pracovnu, místnost pro domácí práce i hygienické zázemí, dále rozlehlou šatnu, uzavřenou kuchyni s navazující spíží, jídelnu a předevšímpřes obě podlažípřevýšený obývací pokoj s galerií apřístupem na terasu. Vzhledem k orientaci ke světovým stranám jsme část terasy "zařízli" do půdorysu domu, kde takto vzniká intimní před sluncem chráněná plocha určená k venkovnímu stolování a odpočinku.

Jednoramenným přímočarým schodištěmse dostáváme do otevřené prosvětlené haly a privátních místností v patře - ložnices šatnou, 2 dětských pokojů, pracovny a prostornékompletně vybavené koupelny.

Obestavěný prostor: 1.456 m3

Rozpočet: 8,7 mil. Kč

Podlahová plocha: 256 m2 (bez terasy)

Zastavěná plocha: 389 m2