RD Kuřim

Projekt: 2002
Kolaudace: 2006
Popis:

Stavba je navržena jako jednoduchá podélná hmota se sedlovou střechou, avšak s výrazným barevným řešením. Dům (6+kk) je zastřešen šikmou střechou s keramickou krytinou černé barvy s prolomením třemi vikýři, obloženými palubkami žluté barvy, resp. titanzinkovým plechem.

 Vikýř na jižní straně prolamující linii okapu je předsazený před rovinu fasády a prosklený na výšku obou podlaží. Výrazně žlutá barva dřevěných prvků kontrastuje s cihlově červenou fasádou z cihelných pásků. Koupelnový vikýř na severní straně je zvýrazněn lemem z přetažené plechové krytiny.

Vstup do objektu ze štítové strany s charakteristickým kruhovým oknem je přiřazen k příjezdu a sdružuje vnější komunikace do jediné plochy. Na zádveří navazuje chodba s přístupem do sociálního zázemí, místnosti pro domácí práce sloučené s kotelnou a garáže. Hlavní obytný prostor sestává z kuchyně s jídelnou volně navazující na obývací pokoj s krbem odčleněný sníženou úrovní podlahy. Velkými francouzskými okny se vstupuje na terasu, částečně krytou balkonem ve 2. np. Na jihozápadní straně je napojena zimní zahrada s vířivkou.

Jednoramenné přímočaré schodiště zpřístupňuje ložnici, dětské pokoje a koupelnu v patře. Pokoje na západní straně dispozice jsou otevřeny na společný balkon. Ložnice je prosvětlena a prosluněna střešními okny. Pracovnu, koupelnu a chodbu prosvětlují vikýře, umožňující dálkové výhledy.

Obestavěný prostor: 865 m3

Rozpočet: 3,8 mil. Kč

Náklady na výstavbu: 5 mil. Kč

Podlahová plocha: 236 m2 (bez terasy)

Zastavěná plocha: 206 m2