RD Brno-Ivanovice

Projekt: 2017

Kolaudace: 2018

Popis:

Novostavba atriového RD umístěna v rámci nové výstavby rodinných domů v okrajové části města Brna. 
Samostatně stojící objekt s uliční fasádou rovnoběžnou s přilehlou svažitou komunikací. Další stavba individuálního bydlení pro partnerskou dvojici v nejlepších letech.

Dvoupodlažní objekt s jedním podzemním a jedním nadzemním podlažím, přičemž nadzemní podlaží je navrženo ve dvou výškových úrovních, kdy základní výšková úroveň je o půl podlaží níže než zvýšená úroveň podlaží, která je osazena nad podzemním podlažím.

Hmotově je objekt navržen ve tvaru U. Na hlavní vstup navazuje vstupní prostor tvořený hlavním komunikačním uzlem domu spojujícím základní výškovou úroveň nadzemního podlaží s úrovní zvýšenou a zároveň s podzemním podlažím, které jsou přístupny po schodištích.

Na vstupní halu navazuje velkorysý obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem. Z tohoto pokoje je přímý přístup na terasu před objektem a do dvorní části. Z prostoru s kuchyňským koutem je přímý přístup do spíže, prádelny a klidové obytné části.

Zvýšená část nadzemního podlaží je určena pro návštěvy a zahrnuje pokojem s navazující koupelnou.

Do podzemního podlaží je přístup ze vstupní haly po vnitřním schodišti. Zde se nachází dvojgaráž, technická místnost a sklepní prostory. Podlaží je přístupné přímo ze zahrady a je doplněno toaletou.

zastavěná plocha: 283 m2
obestavěný prostor: 1245 m3
podlahová plocha: 245 m2
rozpočet: 12,0 mil. Kč