Rodinný dům na Kociánce

Projekt: 2008

Kolaudace: 2011

Popis:
Jedná se o 9 let rozestavěný objekt samostatného rodinného domu o dvou nadzemních podlažích, půdorysného tvaru T s pultovou střechou na hlavním dvoupodlažním křídle a střešní terasou na přízemní části.

Tímto projektem navržené změny spočívají v mírné korekci tvarového uspořádání stavby. Hlavní hmota stavby s pultovou střechou se značným spádem bude nahrazena jednoduchým podélným dvoupodlažním hranolem (zastřešeným plochou střechou) doplněným bočním přízemním mírně odkloněným křídlem (to bylo i v původním projektu). Nad jeho pochozí střechou / terasou pak je navržena ocelová pergola, vynášející textilní membrány, clonící 2.np domu jak před sluncem, tak i před nežádoucími pohledy z blízkého okolí (zejména z nedalekých 2 bytových domů). Celkově se tak stavba opticky sníží a formátem přiblíží betonové vile na sousedním pozemku.

Ve zvýšené části přízemí domu se nachází dvojgaráž, vstup se zádveřím a šatnou, dále jídelna volně propojená s převýšeným obytným prostorem se sociálním zázemím, kuchyně s místností pro domácí práce. Privátní zóna přízemí pak ukrývá rozlehlou ložnici s plně vybavenou koupelnou a odkládacími vestavnými prostory v chodbě.

V horním patře (2.np) se nachází pracovna, herna/hostovský pokoj a 2 dětské pokoje, to vše doplněno nezbytným sociálním vybavením.

Obestavěný prostor: 1930 m3

Rozpočet: 10,5 mil. Kč

Náklady na výstavbu: cca. 11 mil. Kč

Podlahová plocha: 399 m2 (bez teras)

Zastavěná plocha: 274 m2